Reklama

Podpora hormonálního systému ženy od první menstruace až po menopauzu

Hormonální rovnováha je pro ženy klíčová pro celkové zdraví a pohodu. Přírodní látky jako agnus cactus (drmek obecný, mnišký pepř), šafrán, 5-HTP a methionin zinku mohou hrát významnou roli v podpoře zdravého hormonálního systému. Každá z těchto složek nabízí jedinečné přínosy, které společně mohou přispět k hormonální rovnováze a zlepšení kvality života žen.

Agnus Cactus (Drmek obecný, Mnišký pepř)

Agnus cactus, známý také jako drmek obecný nebo mnišký pepř, je rostlina tradičně používaná k podpoře ženského hormonálního zdraví. Obsahuje fytoestrogeny, které napodobují účinky přirozených hormonů v těle, což může pomoci regulovat menstruační cyklus a zmírnit příznaky premenstruačního syndromu (PMS). Agnus cactus může také snižovat hladinu prolaktinu, což může být prospěšné pro ženy trpící nepravidelnou menstruací nebo neplodností .

Šafrán je koření s dlouhou historií použití v tradiční medicíně. Moderní výzkumy ukazují, že šafrán může mít pozitivní vliv na náladu a symptomy spojené s hormonálními výkyvy. Obsahuje bioaktivní látky, jako je crocin a safranal, které mají antioxidační a antidepresivní účinky. Tyto látky mohou pomoci zmírnit příznaky PMS a menopauzy, jako jsou deprese, úzkost a nespavost .

Reklama

5-HTP (5-hydroxytryptofan) je přirozeně se vyskytující aminokyselina, která je předchůdcem serotoninu, neurotransmiteru klíčového pro regulaci nálady. Zvýšení hladiny serotoninu může pomoci zlepšit náladu, zmírnit stres a úzkost, což jsou často symptomy spojené s hormonálními změnami. 5-HTP může být užitečný pro ženy, které trpí depresemi nebo náladovostí spojenou s PMS nebo menopauzou .

Methionin zinku je sloučenina, která kombinuje esenciální aminokyselinu methionin a minerál zinek. Zinek hraje klíčovou roli v hormonální rovnováze a plodnosti. Pomáhá regulovat menstruační cyklus a podporuje zdraví reprodukčního systému. Methionin zinku může také podpořit imunitní systém a zlepšit celkovou pohodu, což je důležité pro ženy procházející hormonálními změnami .

 


Zdroje:

 

 

 

Reklama

Komentáře

Default User Image
Jana (Ne, 26. 5. 2024 - 18:05)

Já si na hormonální rovnováhu oblíbila prášek maca nebo shatavari. Ale hlavně jsem z domácnosti dala pryč všechny toxické čističe domácnosti a kosmetiku. Teď používáme jen přírodní koemstiku a čističe. Náš malej hlavně už nemá vyrážky a moje hormonální rovnováha je po několika letech opět stabilnější. :)

Default User Image
Míša (Po, 27. 5. 2024 - 22:05)

Na hormonálnní nerovnováhu mi pomohlo změnit stravu (více zeleniny a méně vysocezpracovaných potravin) a pak jsem brala ještě doplněk stravy Maca a ještě přímo jeden na hormonální rovnováhu - obojí od Veniry. Po dvou měsícím jsem se začala cítit lépe. Do té doby to byly samé migrény, nepravidelná menstruace a další :(

Reklama