Reklama

Levandulový éterický olej a jeho využití v kosmetice

Levandulový éterický olej patří mezi nejoblíbenější éterické oleje. Podporuje tvorbu nových kožních buněk, má proto regenerační a omlazující účinky. Působí zklidnění pleti včetně neutralizace živočišných jedů. Je ideálním pomocníkem první pomoci při poštípání hmyzem. Má též uklidňující účinky na nervovou soustavu a působí antisepticky na kůži i na dýchací cesty.

Levandulový éterický olej lze používat na pleť bez nutnosti ředění. Pozor by měli dávat pouze lidé s nízkým krevním tlakem!

Při poštípání hmyzem si postižené místo masírujte deset minut levandulovým éterickým olejem, až bolest ustoupí.

Levandulovým éterickým olejem lze též potírat drobná zranění, popálení a jizvičky.

Reklama

Na podporu dobrého spánku - pár kapek na polštář.

K přípravě relaxační koupele - 3-5 kapek éterického oleje rozmícháme ve 100 až 200 ml plnotučného mléka, směs protřepeme a vlijeme do teplé koupelové lázně. Tato relaxační koupel je ideální před spaním. Pomáhá uvolnit bolesti hlavy, kloubů, svalů a osvobodit od každodenního stresu.

Pro zástavu krvácení z nosu - vsuneme malý tampon pokapaný levandulovým olejem do nosní dírky

Masážní ralaxační olej si připravíme nakapaáním 1-5 kapek do 100ml roslinného oleje. Tento masážní olej může ulevit např. při bolestivé menstruaci.

Čistící mléko si můžeme vyrobit přidáním jedné kapky levandulového oleje do lžíce jogurtu či tvarohu. Toto mléko vetřeme od pokožky obličeje a za malou chvíli  smjeme vodou.

Oblíbenost levandulového éterického oleje je vysoká i u různých kosmetických značek, které tento éterický olej přidávají do svých výrobků.

Můžeme vám doporučit:

Manuka Doctor Overnight Lavender Mask 50 ml - Levandulová Noční maska Manuka Doctor -  uklidňující levandulový éterický olej doplňuje hydratační účinky manukového medu, zpevňující a protivráskové účinky kyseliny hyaluronové, pleť zklidňující aloi veru, regenerační extrakt z nopálu a další účinné látky. Maska je určena především pro zralou pleť.

Pleťová voda levandulová zklidňuje suchou a podrážděnou pleť. Je ideální volbou pro citlivé typy pleti.

Regenerační krém levandulový -  regenerační krém vhodný pro všechny typy pleti, především pro pleť citlivou, suchou a zanícenou. V 100 ml balení lze použít i na tělo.

Vysokohorská levandule - přírodní sprchové máslo - Všestranné přírodní sprchové máslo s vysokohorskou levandulí. Uklidňuje, relaxuje,zklidňuje i povzbuzuje. Přirozený luxus pro váš dokonalý den. Přináší spolu s úžasnou vůní skutečné vysokohorské levandule také její terapeutické účinky. Přírodní sprchové máslo s čistou jadranskou solí a rostlinnými silicemi.

MK

 

Reklama

Komentáře

Default User Image
Renata (St, 27. 9. 2023 - 10:09)

Levanduli miluji, roste mi kolem domu, v ložnici mám povlečení se vzorem levandule a do difuzéru si na noc pouštím levandulový éterák. 

Reklama