Reklama

Varovné signály možného nedostatku vitamínů u vašeho dítěte

V mnoha případech mohou deficitní symptomy u vitamínů představovat také příznaky jiných nemocí, a proto je důležité, abyste věděli, co vaše dítě jí a co nejí, a byli schopni tyto informace poskytnout lékaři.

POTŘEBA VITAMÍNŮ U VAŠEHO DÍTĚTE
Bez dostatečného množství faktů je i pro nejlepšího lékaře obtížné stanovit správnou diagnózu.
Například dítěti se zánětem kůže může lékař jednoduše říci, aby nenosilo oblečení z vlny nebo jiného dráždivého materiálu, pokud mu rodiče zamlčeli, že dítě jí hlavně rafinované sacharidy, nepije mléko a zřídka jí vejce a zeleninu - což může naznačovat nedostatek biotinu. Anebo lékař může usoudit, že jasně rudý jazyk vašeho dítěte je reakcí na nějaký lék, který užívá, protože jste se mu nezmínili, že se vyhýbá pokrmům bohatým na vitamíny řady B. Pokud někdo vychází z nesprávného základu, nemůže se dopracovat ke správnému řešení.

PŘÍČINA NEDOSTATKU VITAMÍNŮ U DĚTÍ
Pokud si myslíte, že když má vaše dítě správnou hmotnost - či dokonce nadváhu - nemohou mu přece chybět vitamíny, je to zavádějící. Musíte si uvědomit, že výživa není určena počtem konzumovaných kalorií. Ve skutečnosti takové pamlsky - zvláště ty bohaté na rafinovaný bílý cukr a ty, které jsou chemicky zpracované, emulgované a přibarvované - potřebují pro strávení a látkovou výměnu vitamíny B-komplexu. A jestliže vaše dítě nedostává dostatek těchto B vitamínů v denní potravě, jeho tělo si vezme ty, které již jsou nezbytné pro jiné využití, a to může být příčinou pozdější nemoci.

DALŠÍ PŘÍČINY NEDOSTATKU VITAMÍNŮ U DĚTÍ

  • Malé dítě, které opakovaně zvrací při krmení, bude asi mít nepřiměřený přísun potravy, a proto také nepřiměřený přísun vitamínů.
  • Při nemoci nebo při velmi rychlém růstu dřívější strava, která byla přiměřena, již pro zajištění nezbytných živin nepostačí.
  • Střevní choroby nebo špatná funkce orgánů způsobují špatné vstřebávaní vitamínů.
  • Jednou z příčin může také být nedostatek tuku ve stravě, nutného pro dobré vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích. Deficit se neprojeví ze dne na den, je proto mnohem lepší, když si všimnete, že vyvstává najevo, než když budete čekat, až bude potřebná živina úplně vyčerpána. ( Nedostatek vitamínu B12, se může projevit až za pět tet od okamžiku, kdy tělo vyčerpalo jeho zásoby. )

    VAROVNÉ SIGNÁLY MOŽNÉHO VZNIKU DEFICITU VITAMÍNŮ

Reklama

Vitamín A
Zhoršené vidění v noci, průjem, střevní infekce, hrubá, suchá kůže, častá ječná zrna, četné skvrny na kůži.

Vitamín B (thiamin)
Ztráta chuti k jídlu, snížená duševní bystrost, špatná paměť, podrážděnost, nedostatek energie.

Vitamín B (riboflavin)
Koutky (u rtů), puchýře, červený jazyk, pocity řezavé bolesti pod víčky; šupinaní kůže okolo nosu, na čele a uších, citlivost na světlo.

Vitamín B (pyridoxin)
Nízká hladina cukru v krvi, praskliny kůže okolo úst, škubání ve svalech, podrážděnost, zánět kůže v okolí očí, necitlivost a křeče v končetinách, pomalé učení, časté močení.

Vitamín B12
Bolestivost ramen a nohou, mravenčení v končetinách, špatná paměť, koktání, pocity bolesti v ústech, potíže s chůzí, pomalé reflexy.

Biotin
Únava, nevolnost, deprese, suchá kůže, svalové bolesti, nespavost.

Cholín
Zablokované ledvinové průchody, žaludeční vředy.

Kyselina listová (folacin)
Červený jazyk, průjem, střevní potíže, nízká hladina hematokrytu.

Inositol
Ekzém, zácpa.

Niacin
Ztráta chuti k jídlu, špatné dýchání, zánět dásní a bolesti sliznice ústní dutiny, bolesti hlavy, závratě, poškození kůže, žaludku a trávicího ústrojí.

Kyselina pantothenová
Únava, poruchy spánku, horké nohy, nevolnost ( k nedostatku dochází zřídka, protože kyselina pantothenová je ve většině potravin ).

Vitamín C
Snadné odřeniny, krvácení dásní, krvácení z nosu, bolesti v kloubech, pomalé hojení ran.

Vitamín D
Měknutí lebky, zvětšení kloubů, křehké kosti, nohy do "o".

Vitamín E
Možná anémie u novorozeňat s předčasným porodem nebo u novorozeňat s nízkou hmotností.

Vitamín F
Křehké vlasy, lupy, suchá pleť, křehké nehty.

Vápník
Podrážděnost, křeče, bolesti kloubů, kažení zubů.

Jód
Pomalé učení, obezita, špatná paměť.

Železo
Bledost, únava.

Hořčík
Škubaní ve svalech, duševní dezorientace.

Fosfor
Pomalý růst, nezdravé zuby.

Draslík
Nervozita, nespavost, zácpa, únava, akné.

Bílkoviny
Únava, pomalý růst, nelesklé vlasy, lámavé nehty, nechuť k jídlu.

Sodík
Větry, úbytek na váze ( řídké díky tomu, že děti jedí hodně slaných jídel ).

Zinek
Bílé skvrnky na nehtech, špatná schopnost soustředění, únava, snadné podléhání infekcím.

zdroj: Dr. Earl L. Mindell - Potraviny -zázračné léky 2.

Reklama

Komentáře

Petr (Út, 6. 9. 2005 - 16:09)
Tady mohou poradit.


Evropské centrum pro vlasovou diagnostiku a léčbu,
Vinohradská 3216/165, Praha 10,
tel.: +420 274 780 880, 602 692 411
e-mail: europe_hair"centrum.cz
Michaela (Čt, 1. 5. 2003 - 19:05)
Hlavně dívky, které máte dlouhé vlasy -OKAMŽITĚ OSTŘÍHAT. Dlouhé vlasy podporují tvorbu lupů a hnusné pokožky hlavy. A také je to nepříjemné.
Opravdu osvědčené. Já měla vlasy dlouhé 60cm a měla jsem hrozně moc lupů, holička mi doporučila zkrátit je NA 15 cm a OPRAVDU mi to POMOHLO.VĚŘTE
Michaela (Čt, 1. 5. 2003 - 19:05)
Kdo má lupy a dlouhé vlasy, měli byste si vaše vlasy častěji stříhat a nenechávat je příliš dlouhé!!!!! (muži- 3-5 cm, ženy 10-15 cm).Opravdu vám to pomůže
Honza (Ne, 12. 10. 2003 - 19:10)
Nestříhejte prosím své dlouhé vlasy, zvláště pokud jsou opravdu hodně dlouhé. Je to velice krásné a jejich majitelky zaslouží na rukou nosit......
ilona (St, 15. 3. 2006 - 19:03)
Stačí si koupit nizoral šampon a je po lupech i u dlouhých vlasů.
andrea (So, 5. 8. 2006 - 16:08)
Nizoral mi nepomohl, pomohl mi sampon Selsun, u nas zatim bohuzel neni, ale maji ho na Slovensku. Nemyslim, ze to souvisi s dl.vlasy, pred 10 lety jsem mela dlouhe vlasy a lupy jsem nikdy nemela, pak jsem mela kratke a lupy jsem mela a hodne.
Návštěvník (Čt, 30. 11. 2006 - 12:11)
Koupili jsme snad všechny přiravky proti lupům a na nic, je to akorát drahé a vůbec to nepomáhá
Návštěvník (Po, 4. 12. 2006 - 08:12)
Zkuste šampon proti lupům od Vichy - cenově vychází lépe než Nizoral - stojí stejně, ale je ho jednou tolik, mně i dětem pomáhá obojí.
Návštěvník (Po, 8. 1. 2007 - 13:01)
kupujte si b-komplex když už budete mít věražku je pozdě ..............
barca (Pá, 26. 1. 2007 - 11:01)
na lupy zkuste vitaminovou masku treba si nastrouhejte avokado do toho med a dejte to do zeleneho caje potom na hlavu a na deset minut si udelejte zabal tak, ze si hlavu omotate igelitovou folii.nevim jakm vam ale me to pomaha.
Návštěvník (Pá, 8. 6. 2007 - 12:06)
Co má crohnova choroba společného s vlasy a lupy?
jana (Čt, 12. 7. 2007 - 12:07)
Mé dceři je 10let a jednou za čas ji píchne u srdce ,je to krátká záležitost prakticky hned je ji zase dobře,ale dost ji to zabolí nevíte prosím nějakou radu nebo z čeho by to mohlo být děkuji
Hanka (Pá, 23. 4. 2021 - 21:04)
Milá Jano, rozhodně bych nesháněla informace zde,každý poradí něco jiného a zdraví,hl.srdce,patří do rukou odborníků.Navštiv s dcerkou kardiologii,vyžádej si u dětské lékařky doporučení.
Já Ti třeba řeknu,že je to růstem,druhý řekne,že je to šelestem.
Návštěvník (Pá, 23. 4. 2021 - 22:04)
Šelest není příčinou, ale důsledkem srdeční choroby.
Hanka (Čt, 20. 1. 2022 - 19:01)
Paní Jano, chtít radu pro dítě s tímto problémem zde je holý hazard ! Bolest u srdce může mít 100 důvodů !!!
Tonda (Ne, 15. 7. 2007 - 20:07)
Zde se pravděpodobně nebude jednat o ischemickou srdeční chorobu ( ICHS ), která je příčinou zužování cév, např. ukládáním tuku na jejich vniotřní stěnu. Projevy ICHS jsou dlouhodobější bolestivost na hrudi, ztíženým dýcháním a t.d. Nejspíš jde o t.zv. přiskřípnutí nervu na výběžku z páteřního kanálu, resp. na dráze mezižeberních nervů. Největším problémem dospívající mládeže je dlouhodobé vysedávání u počítače. Doporučuji přiměřený pohyb, cvičení na posilnění zádových svalových partií.
magda (Čt, 26. 7. 2007 - 19:07)
prosím o radu můj 8 letý syn trpí opakovaně během roku velmi suchou kůží na chodidlech převážně olupující se kůže na palečkách popraskaná do krve,na rukách na prstech také se kůže velmi loupe a na zadečku přes obě půlky velké mapové červené fleky,které ho bolí a vždy těžké najít krém,který ho nepálí.V zimním období zase měl jen částečné záchvaty kašle v určitou hodinu a časté angíny může to mít spojitost? Prosím poraďte moc děkuji za jakokoliv dobrou radu!
petra (So, 4. 8. 2007 - 17:08)
Můj 7 syn trpí análními prasklinkami,které krvácejí.Byli jsme u lékařů,ale výsledek zatím neuspokojivý.Můžete mi poradit?
jitka (Čt, 30. 8. 2007 - 10:08)
moji dceri jsou 2 roky a lecime se s koznim problemem
mimi (So, 1. 9. 2007 - 23:09)
prosím o radu mám 2,5 syna , který byl až do nedávna zdravý skoro nestonal , ale poslední 3 měsíce je stále unavený je velmi bledý má fialové kruhy pod očima a v noci spatně spí . Někdy má dny kdy si nechce ani hrát ani jíst jen tak polehává...děsí mě to , protože až do nedávna byl velmi živé a veselé dítě a teď je pořád smutný a plačtivý skoro se neusmívá . Byli jsme s ním u děcké doktorky , poslala nás na krev , ale nenašli nic nenormálního a tak nás poslala domů jen s vitamíny a větou, že dětem se mění nálada každý den . vitamíny dáváme , ale pořad je to stejné ....... mám strach aby se nejednalo o počátek něčeho vážnějšího! poradte prosim mimi
Hanka (St, 19. 8. 2020 - 21:08)
Zdravím Mimi,chtěla bych Vám poradit s Vaším problémem u synka.
U jeho způsobu chování,bych se zaměřila na jeho postýlku,zda nespí na špatných zonách,které jsou v některých domech. Nazývají se : geopatogení zony.Jestli máte internet,přečtěte si o nich.Většinou na ně příjde člověk,který pracuje s proutkem,nebo virgulí. Vždy,když se hledala voda v podzemí,přišel člověk,který byl lidem i známý a on pracoval s proutkem,či virgulí a v případě nálezu vody se začne prut v ruce neuvěřitelně kroutit,to samé virgule,nebo stačí vzít prsten,zavěsit na nit a nad postýlkou klidnou rukou chvilku čekat,co se bude dít.Když se prsten roztočí,jsou tam zony.Vždy je dobré proměřit celý byt.Zony se neztratí,bohužel,ale je možné posunout postýlku,a všude,kde se dítě pohybuje nejvíce,vše upravit,-odsunout,pošoupnout atd.
Kdo pobývá v těchto zénách,je časem stále unavený,neduživý,dítě je neradostné atd. A po delší době onemocní a doktor nebude vědět proč.
Tak moc přeji,aby bylo Vašemu děťátku zase dobře a rozhodně to zkuste.
Hanka.
hamoun (Ne, 2. 9. 2007 - 06:09)
nejsem lékař, jen matka která měla něco podobného se synem- ale lepší lékařku:-) okamžitě nás odeslala na rentgen plic a dutin- byl to zánět dutin-
Radka (Po, 3. 9. 2007 - 09:09)
Petro a Magdo, můj syn (6) měl také problémy s začervenáním, pálením až praskáním kůže kolem konečníku, také angíny, na které nezabírala antibiotika. V nemocnici na ORL konečně schopná lékařka poznala candidu, kterou potvrdil i výtěr z krku: po všech těch ATB byl chudáček plný plísní. A ty byly v celém trávícím traktu i v konečníku a pokožce kolem. Dostal Nizoral tabletky a pak jsem mu dávala ještě grepové kapky (oreganový olej jsem zkoušela ale hrozně pálí), dietu bez sladkého, denně laktobacily. Stále se to vrací, což mi potvrdila i uvedená doktorka, ale už na to dávám pozor a řeším hned. Jinak lékaři tento problém moc neznají.
Radka (Po, 3. 9. 2007 - 09:09)
Petro a Magdo, můj syn (6) měl také problémy s začervenáním, pálením až praskáním kůže kolem konečníku, také angíny, na které nezabírala antibiotika. V nemocnici na ORL konečně schopná lékařka poznala candidu, kterou potvrdil i výtěr z krku: po všech těch ATB byl chudáček plný plísní. A ty byly v celém trávícím traktu i v konečníku a pokožce kolem. Dostal Nizoral tabletky a pak jsem mu dávala ještě grepové kapky (oreganový olej jsem zkoušela ale hrozně pálí), dietu bez sladkého, denně laktobacily. Stále se to vrací, což mi potvrdila i uvedená doktorka, ale už na to dávám pozor a řeším hned. Jinak lékaři tento problém moc neznají.
Návštěvník (Po, 3. 9. 2007 - 10:09)
Zkuste se zeptat u MUDr. Klubala, ke kterému chodí hodně pacientů postižených chlamydiemi , candidou apod. .Praha2, Karlovo nám.č.7, 222 162 171.
klubal"narodni.cz
Venda (Ne, 16. 9. 2007 - 23:09)
ahoj,mám 5 letého syna,také celý den polehává a nic ho nebaví,krevní testy byly v pořádku.Vitamíny dáváme,ale není to moc platné.Pokročili jste nějak v diagnostice u syna?
Návštěvník (Pá, 21. 9. 2007 - 23:09)
Tato diskuse má tedy hodně daleko ke crohnově nemoci
Lenka (Ne, 30. 9. 2007 - 17:09)
Vraťme se ke Crohnově nemoci. Aby tělo mohlo dostatečně bojovat za naše zdraví, musíme mu to umožnit. To znamená mu dodat všechno co potřebuje ke svému provozu v dostatečné míře. Začíná to buněčnou membránou, která nebude dobře fungovat při nedostatku Omega3 mast.kyseliny, přes málo vitamínů, minerálů a stopových prvků ve stravě až po naprosto nedostatečný pitný režim,kdy se nečistoty nemají jak vyloučit a zůstávají v nás. To jen ve zkratce a laicky.Když se nám toto podaří průběžně tělu dodávat, samo už bude mít dost sil upravit sliznice a vyčistit všechny důležité orgány, jejichž zanesení nám způsobuje zdravotní problémy a nemoci. Když to ale neuděláme, problémů se nezbavíme (viz také ulcerozní kolitida,lupenka, bércové vředy, akné ekzémy,alergie, chřipky,revma, cukrovka,atd.). Tělo má neuvěřitelnou schopnost regenerace, když k tomu má podmínky. Opravdu to jde, ale musíte chtít. Všem vám můžu doporučit vnitřní i vnější kůru s buď celou s Aloe vera nebo v kombinaci s Colostrem. Máme vynikající a hlavně trvalé výsledky, poskytujeme odborné poradenství a dohled. Netrapte se zbytečně víc než je nutné a svému tělu pomozte dřív, než se začnou přidávat další problémy. Napište na pas.sun"seznam.cz, poskytneme vám všechny podrobnosti.
Edita (Po, 29. 10. 2007 - 23:10)
Také se přimlouvám v případě lupů nestříhat,osobně dopručuji šampon proti lupům od Amway,moc mi pomohl
Iveta (Ne, 9. 12. 2007 - 08:12)
Chtěla bych se zeptat, mám problémy s chronickým zánětem tenkého střeva, mívám pálení a zabírají jen laktobacili. Dá se s tím něco dělat
Návštěvník (Čt, 10. 1. 2008 - 10:01)
Dobrý den, trápí mě již 3/4 roku problém - a to, že nemohu nosit vůbec zlato, kůže pod ním černá. Žádnými záněty netrpím, krev čistá. Také jsem si všimla, že v tuto dobu mi nelze odbarvit vlasy, tak jako dříve. Četla jsem, že se jedná o metabolickou poruchu. Co ji způsobuje? A jak to vyřešit?
MarveL (Ne, 13. 1. 2008 - 10:01)
Dobrý den, Crohnovu chorobu mam jako vyjímečný případ prakticky od narození. Je mi 20 let a vlastně jsem ani nevěděl, jaké to je žít bez téhle bestie.... Má léčba vypadala tak, že jsem byl na salofalku, když se stav zhoršil, nasadili se kortikoidy. Pak zase salofalk, a když přestal zabírat, tak zase kortikoidy, problém kortikoidů, je ale takový že poškozuje organismus, a nedá se užívat dlouhodobě. Celé to připomínalo začarovaný kruh, a tehdy, před dvěma lety napadlo mého otce se obrátit na medicínu dálného východu, konkrétně Činskou tradiční medicínu. Prosím všechny co trpí touto chorobou, aby se pokusili vydat touto cestou. Mě osobně už druhým rokem crohnova choroba naprosto netrápí. Poslední kolonoskopie byla hodnocena jako negativní bez nálezu střediska crohnovy choroby, i když někde tam být musí, protože tato choroba se výlečit uplně nedá... Všem bych tedy doporučil aby použili google.cz a vyhledali všechny možné zdroje a literaturu k tomuto tématu. Existuje spousta kvalitních knih, které přímo popisují tuto chorobu, zaznamenanou čínskou medicínou již před tisíci lety. Já osobně tomuto způsobu léčby věnuju 30 minut týdně ("moxuji").... Asi vím co si myslíte, ale pamatujte že v sázce je vaše zdraví, to nejcennější co máte, takže nezavrhujte žádnou cestu, která vám pomůže bojovat s Crohnovou chorobou...
MarveL101"centrum.cz
jejda (Čt, 7. 2. 2008 - 07:02)
dobry den,ctela sem se zeptat uz dlouho me trapí vytok z pochvy je takovy bily az nazloutly.Mam ho uz asi 7 mesicu mozna min nevite prosimvas co se se mnou deje?Odepiste mi prosim na muj e-mail:ka.havlikova"centrum.cz predem dekuji za vasi odpoved
jarda.vitek197… (Pá, 8. 2. 2008 - 21:02)
dobry den.nemohu nosit zlato.kuže mi černá.čim to je.děkuji
jára (Pá, 15. 2. 2008 - 21:02)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na příspěvek od MarveLa, je mi 17, Crohnovu chorobu už mám téměř 4 roky, co obnáší ta "východní" léčba?
Návštěvník (So, 16. 2. 2008 - 09:02)
Pro jarda.vítek1973 čím to je nevím,ale co vím,že to nemá nic společného s Crohnovou nemocí.Nechápu jak do této diskuze může někdo napsat něco co jsem vůbec nepatří.
Olina (So, 16. 2. 2008 - 10:02)
MarveL,chci se zeptat,to je nějaká dieta nebo co to vlastně je,když se tomu věnuješ 30 minut týdně.
Návštěvník (Po, 14. 7. 2008 - 12:07)
Není to zlato!
Marcela (So, 11. 10. 2008 - 00:10)
Mám taky ulcerozní kolitidu a myslím, když se dodržuje strava, kterou má člověk na sobě vyzkoušenou, která mu vyhovuje, že se to dá v klidu přežít. Občas se mi to vracelo na podzim a na jaře, ale teď co chodím na infuze, je to ok.
,Janka, (So, 11. 10. 2008 - 01:10)
Me pomohli v bylinne poradne. Vlkova 34,Praha3.Beru rakytnikovy olej, dračí krev. A čaj. Po 7 l. vim co je byt zase v poho.
miki (Pá, 24. 4. 2009 - 08:04)
Srbia,asi nebude na ukrajině!!!Lidi nerozčilujte se,jsou mezi námi jedinci,kteří si ty svoje mindráky,holt musí někde kompenzovat.Jinak přeji všem,co trpí Crohnovou chorobou,hodně štěstí,ZDRAVÍ a optimismu.
eva (St, 26. 8. 2009 - 09:08)
Prosím o radu.Mojí malé vnučce se udělala na jazyku boulička.Ale nebolí.Nevínáhodou někdo,co by to mohlo být?
jana (Po, 12. 4. 2010 - 17:04)
Nestříhejte prosím své...Mám jednu příhodu - odjeli jsme na dovolenou a protože to vypadalo na ošklivé počasí nevzala jsem si plavky. pak jsme ale přijeli na nějaké místní termální koupaliště a bylo dvacet. Na partiovce jsme si koupila nějaký spartakiádní dřes za dvacku, koupací čepici za pět a vyrazili jsme. Na převlékání tamy byly provizorní kabinky , dřevěné , po kolena volné a dva puberťáci na náspu se bavili koukáním na převlékající dívky. Maminy s dvouletým prckem si nevšímali. Než jsem vyšla ven v gumičkovaných šatičkách s tenounkými ramínky a hustými trochu heřmánkem zesvětlenými dlouhými vlasy přes celá ramena více než pod lopatky. Kluci jako na rozkaz vyskočili z náspu a s otevřenými pusami koukali, co a kde se to tam vzalo.
Když jsem vlasy ostříhala, táhlo mi na čtyřicítku a pripadalo mě to už nevhodné.Na náměstí mně zastavovali lidé o kterých jsem neměla tušení, že mě znají, proč jsem se ostříhala, stejná byla reakce kolegů v práci a když jsem říkala , že mám už přece věk reakce byla, my na vás tak byli zvyklí.
Dnes je mám opět polodlouhé.
A na závěr rada:
pokud se vlasy mastí je třeba mýt je častěji i každé tři dny. Je to jen o pohodlnosti a pověře, že vlasy se myjí jednou za týden či čtrnáct dní.
Sampon nedávám dvakrát , jenom jednou a "aviváž" dávám jen na dolní část.
Nejdřív pročesat konce a postupne jít nahoru.
A pokud se opravdu mastí a jsou lupy, koupit lepší šampon.
Možno také zkusit toto: (vyzkoušeno)
Do šamponu na mytí vlasů, který nikdy nedávám přímo na hlavu, ale vždy ředím vodou v kelímku, přidám trochu kyseliny citronové,(je to takový prášek, máma to dává do zavařenin) asi na špičku lžičky. max
Pokud dáte moc poznáte to, že hlava začne hodně štípat, spálili jste ji, tak raději méně, každá kůže je jiná, a to pak rychle vodu,jinak vlasy normálně umyjeme, pak dobře opláchneme a dáme nějaký ten kondicionér.
Za tři dny vlasy umyjeme normálně, jak jsme zvyklí, pak s kyselinou a střídáme asi tři týdny. Máme po lupech.
Ale hlavně dobrý šampon a mýt častěji.
Aniette (So, 30. 11. 2013 - 22:11)
Zvažujete, jakým způsobem posílit imunitu svých dětí? Dávat či nedávat vitamíny a doplňky stravy? Pojďte se o tomto tématu dozvědět více na www.komunita111.cz nebo www.trijednicky.cz
Jarka (Po, 2. 12. 2013 - 19:12)
Zvažujete, jakým způsobem...Určitě dávat, ale ne pořád. Dětem dávám vitamíny na podzim a přes zimu, aby vydržely ve školce a ve škole a nemuseli jsme být doma. Nekupuji podle reklam, ale mám doporučený sirup od doktorky:
http://shop.peknyzivot.cz/Doplnky-stravy/Latkova-vymena-a-energii/KINDERFIT-Stava-pro-normalni-vyvoj.html
Anna V. (St, 7. 10. 2015 - 11:10)
Dobrý den, já jsem matka od dvou dětí a včera jsem se bavila se švagrovou o vitamínech a doplňcích poro děti. Švagrová má roční dítě a tvrdí mi že mu žádné doplňky dávat nebude. Já jsem ale přesvědčená o tom, že když můj syn nastoupil do školky a začal chodit nachlazený a já mu pak začala dávat laktobacily od valosunu a o moc se to zlepšilo, takže si myslím že až zažije co já tak si to rozmyslí...A to musím říct, že moje děti jedí opravdu veliké množství ovoce zelianiny, byb, luštěnin a přesto jim něco chybělo.
Klára (St, 7. 10. 2015 - 14:10)
Kažké dítě má jinou imunitu, doplňky ne, protože pokud jsou třeba léky a místo nich podáváte doplňky můžete děcku i nechtěně ublížit a totéž platí pro dospělé. A Lékař ví nejlépe .
Adéla (So, 20. 1. 2018 - 05:01)
Souhlasím s Klárou. Hodně maminek zaměňuje lék vigantol za doplněk baby d, což je špatně. Řekla bych, že za to může neinformovanost maminek, protože když to vezmu podle sebe, tak když jsem byla s dcerkou u pediatra, tak jsem dostala akorát recept do ruky se slovy "dvš kapky děnně" a tím to haslo. Zbytek už jsem si musela dohledat na internetu, k čemu vigantol vůbec je.
Jana (So, 20. 1. 2018 - 07:01)
Souhlasím s Klárou. Hodně...Oba obsahuji stejnou formu vitaminu D3. Rozdil je pouze v tom, ze firma vyrabejici vigantil si mohla dovolit zaplatit hodne penez, aby jeji pripravek byl registrovany jako lek a mohla tudiz inzerovat jeho lecebne ucinky. Jinak i doplnky stravy jsou kontrolovany a schvalovany - jen na etikete nesmi byt, ze neco leci.
Alena (St, 24. 1. 2018 - 17:01)
Dáváte dětem taky vitamín D ?
Reklama